ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha 11 chce regulační plán pro území u Opatova

07.01.2016

Praha 7. ledna - Praha 11 chce nechat vypracovat regulační plán pro území v okolí stanice metra Opatov. Plán by stanovil podmínky využití pozemku a možný rozsah plánované zástavby. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 11 Miroslav Dvořák. Radnice nyní zpracovává návrh plánu, který předloží dotčeným subjektům k připomínkování, následně jej odešle na magistrát. U stanice měl vzniknout rozsáhlý administrativně-obchodní komplex, nynější vedení Prahy 11 s jeho výstavbou v zamýšleném rozsahu nesouhlasí.

Regulační plán by se měl vztahovat nejen na bezprostřední okolí stanice metra, ale také na navazující území v okolí ulice Na Jelenách. "Na území Opatov-Na Jelenách je navrhována řada vzájemně nekoordinovaných záměrů různých subjektů. Pořízení regulačního plánu poskytuje možnost, jak využití území naplánovat a tím jej do budoucna stabilizovat," zdůvodnilo svůj postup vedení radnice.

Regulační plán majitelům pozemků a developerům nebude nařizovat, kde má stát jaká budova, zda to má být například bytový dům, nebo kancelářská budova. Plán určuje například maximální možnou výšku, hustotu zástavby nebo stanovuje uliční čáry.

V současné době Praha 11 zpracovává znění plánu. "Po vyhotovení bude pracovní verze interně projednána, schválena a následně projednána s dotčenými osobami a subjekty," uvedl Dvořák. Po zapracování připomínek předloží radní Prahy 11 konečnou verzi k projednání zastupitelům a konečné znění zašle na magistrát.

U stanice metra na území od Litochlebského náměstí až k dálnici D1 měl vzniknout rozsáhlý komplex nových budov. Stát tu měly administrativní budovy, plánovány byly restaurace, obchody nebo byty. Proti se ale postavili místní obyvatelé a také současné vedení městské části, které tehdy bylo ještě v opozici.

(čtk)