ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Radnice v domě v centru Olomouce postaví 13 nových bytů

05.01.2016

Olomouc 5. ledna - Nové nájemní byty vzniknou ve starém domě na Dolním náměstí v historickém centru Olomouce, ve kterém dříve sídlili radniční úředníci a nyní je prázdný. Radnice na sklonku loňského roku vypsala tendr na stavební úpravy domu, jejichž odhadovaná cena činí 11,3 milionu korun. ČTK dnes informaci získala z databáze veřejných zakázek.

"Dům na Dolním náměstí číslo 47 sloužil donedávna pro administrativní účely magistrátu. Po přestěhování úředníků zůstane v majetku města a vznikne v něm 13 nájemních malometrážních bytů," řekl dnes ČTK mluvčí radnice Michal Folta.

V přízemí historickému domu budou nadále fungovat dvě prodejny. Návratnost investice do vybudování nových nájemních bytů zatím radnice nemá spočítánu. "Ekonomická návratnost není v tomto okamžiku prioritním kritériem. Podstatné je účelné a smysluplné využití budovy v centru města," dodal Folta.

Nové malometrážní byty chce město zřídit v historickém domě, který je nemovitou kulturní památkou. Město nemovitost původně chtělo prodat, kupec se ale nenašel. Dům je nyní na seznamu nemovitostí, které si radnice chce v následujících letech ponechat.

(čtk)