ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Sokolov se dohodl s Českými drahami na koupi zchátralých domů

14.09.2017

Sokolov 14. září - Město Sokolov se dohodlo s Českými drahami na koupi zchátralých domů vedle vlakového nádraží. Po dlouhých jednáních tak může zastupitelstvo koupi schválit a zdevastovaný areál postupně zlikvidovat, řekl dnes ČTK starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

"Dopis přišel včera. České dráhy původně chtěly do smlouvy zakomponovat ještě další podmínky, ale my jsme odepsali, že pokud se jednání bude protahovat, tak ať si areál nechají," řekl starosta. Za polorozpadlé objekty zaplatí město 2,2 milionu korun.

Domy, které před mnoha lety využívali železničáři, dnes obývají bezdomovci a jsou zde černé skládky. Spolu se dvěma domy, které město za dva miliony koupilo už v minulosti, chce Sokolov celý areál zbourat.

Sokolovský a krajský radní Karel Jakobec (ODS) dnes ČTK řekl, že město začne připravovat studii, která by měla být podkladem pro získání dotace na revitalizaci brownfieldů.

Město se také snaží přesvědčit Správu dopravní železniční cesty (SŽDC), aby kolem nádraží postavila plot. I přesto, že pod kolejištěm existuje podchod, hodně lidí koleje raději přeběhne. V posledních letech tak pod koly vlaku zahynulo již několik lidí.

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes při návštěvě Sokolova řekl, že opravy by se měla brzy dočkat i odbavovací budova vlakového nádraží. Podle Ťoka je sokolovské nádraží, společně s chebským, mezi prvními, kde se počítá s rekonstrukcí. Starosta dnes ČTK řekl, že se tak stane zřejmě už koncem letošního roku.

(čtk)