ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Hradec Králové opraví nejvíc chátrající části Benešovy třídy

11.09.2017

Hradec Králové 11. září - Radnice Hradce Králové bude letos pokračovat v opravách zchátralé Benešovy třídy na sídlišti Moravské Předměstí. Stavbaři opraví zastřešení chodníků, jejich železné konstrukce, schodiště a lávky, které to nejvíce potřebují, informoval ČTK mluvčí města Petr Vinklář. Bulvár Benešovy, dříve Marxovy třídy vznikl uprostřed sídliště budovaného po sovětském vzoru v 70. a 80. letech minulého století. V mnohapatrových panelových domech kolem ulice žije asi 10.000 lidí.

Radnice v minulých letech opravila nákladem asi 200 milionů korun střední část Benešovy třídy. Její okrajové části, zejména kovové rampy a konstrukce, dál chátrají a řada z konstrukcí je již za hranicí životnosti. Právě do jejich údržby a oprav město letos vloží téměř devět milionů korun. Opravy na čas omezí pohyb aut a chodců po Benešově třídě.

Pro financování celkové revitalizace Benešovy třídy město letos vytvořilo zvláštní fond a vložilo do něj 50 milionů korun z přebytku loňského hospodaření. "Rekonstrukce Benešovy třídy bude v příštích letech vyžadovat celkově částku kolem 700 milionů korun," uvedl dříve primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub). Město by chtělo fond z volných peněz dotovat každoročně.

(čtk)