ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ostrava převezme halu Sokola v Pustkovci a zajistí její opravu

07.09.2017

Ostrava 7. září - Ostravskou sportovní halu Sokola Pustkovec, která sloužila nejen sportovcům, ale i dětem z porubské Základní školy Josefa Valčíka, čeká oprava. Hala, která je ve špatném technickém stavu, by mohla být zmodernizována do roku 2019, řekla ČTK mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Rekonstrukce více než čtyřicetileté haly rekonstrukci potřebuje. Sokol Pustkovec, který ji vlastní, si ale tak nákladnou akci nemůže dovolit. Jednal proto s městskými obvody Poruba a Pustkovec a statutárním městem Ostrava, jak situaci řešit. "Výsledkem je, že Sokol Pustkovec předá halu městu, to ji opraví a svěří městskému obvodu Pustkovec do správy," uvedl mluvčí porubské radnice Martin Otipka.

Dodal, že právě kvůli špatnému technickému stavu haly musí školáci už rok cvičit v jiných prostorách, především ve Střední škole Zdeňka Matějčka či v Základní škole Jana Šoupala. "Tato situace není komfortní a děti musejí za hodinami tělocviku dojíždět. Jsem rád, že jsme se nakonec domluvili a rekonstrukci haly už nic nebrání," uvedl místostarosta Petr Zábojník (ANO).

Po opravě by se školáci do haly opět měli vrátit. Podle Vojkovské ale zatím hala nebyla předána do majetku města. Problematikou by se městští zastupitelé měli zabývat až na svém říjnovém zasedání.

"Do té doby nemůžeme zahájit přípravné práce spojené s projektovou dokumentací. Projektová dokumentace by měla být zpracována během roku 2018 a měly by začít i práce spojené s rekonstrukcí. Rozsah bude upřesněn po zpracování dokumentace," doplnila Vojkovská. Vše by mělo být hotovo v roce 2019.

(čtk)