ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Oprava střechy karlovarského divadla bude dražší a až za rok

06.09.2017

Karlovy Vary 6. září - Oprava střechy karlovarského divadla bude dražší a začne až příští rok. Město muselo upravit původní projekt, na jehož realizaci se nepodařilo získat zhotovitele. Místo původních 14 milionů korun upravený projekt odhaduje náklady na 20 milionů korun bez DPH, řekl dnes novinářům náměstek primátora Karlových Varů Čestmír Bruštík (nez.).

Projekt rekonstrukce střechy počítal s použitím břidlice, jenže v původním zadání by se musela použít tenčí a méně kvalitní. "Vypisujeme nové výběrové řízení, protože jsme upravili projekt tak, že požadujeme vyšší kvalitu břidlice. Odhadovaná cena je tak 20 milionů korun," uvedl Bruštík.

Střecha se měla podle předchozích plánů opravovat už letos po skončení filmového festivalu a měla trvat jen pár měsíců. Zřejmě i takto nastavený termín byl důvodem, proč se v prvním výběrovém řízení nejlevnější nabídka pohybovala okolo 23 milionů korun.

V podmínkách nového výběrového řízení na dodavatele se už termíny výrazně prodloužily. Začít se má na jaře příštího roku a skončit má rekonstrukce na podzim.

Práce na střeše a částečně i fasádě historické budovy divadla by se ale neměly dotknout samotného provozu. Práce by měly být také přerušeny v době konání filmového festivalu.

(čtk)