ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Brno za 170 milionů postaví pět domů s byty, poštou i knihovnou

23.08.2017

Brno 23. srpna - Brno plánuje, že v ulici Terezy Novákové v Řečkovicích postaví za 170 milionů korun pět domů skoro s 80 byty. V první fázi do roku 2020 vzniknou dva z nich zhruba za 70 milionů korun. Zbytek se bude stavět v dalších letech po potřebné změně územního plánu. V prvních dvou domech bude až 18 bytů, pobočka České pošty i Knihovny Jiřího Mahena, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Ve zbylých třech objektech město plánuje asi 60 bytů.

Výstavba bude mít dvě fáze. "První etapa bude připravena a realizována v souladu s platným územním plánem a druhá až po jeho změně, o kterou si už zažádala městská část," řekl Hladík. Obě budovy jsou navržené jako třípodlažní objekty s podzemními garážemi.

První bytový dům bude navazovat na uliční frontu současných domů a ukončovat ji. V přízemí bude pobočka knihovny a ve vyšších patrech byty. Knihovna nyní sídlí v místě, které nepatří městu.

Druhý bytový dům bude součástí náměstí. "V jeho prvním podlaží bude pobočka České pošty. Sídlí v Kolaříkově ulici v nevyhovujících prostorech, které nejsou města. Přitom pošta obsluhuje asi šest městských částí s více než 50.000 obyvateli. Chceme proto vytvořit moderní a bezbariérové prostory," uvedl Hladík.

První fázi bude financovat město z Fondu bytové výstavby. Vznikne v ní 18 bytů o velikosti 50 až 70 metrů čtverečních. S dobou výstavby se počítá v letech 2017 až 2020. Brno spravuje bezmála 30.000 bytů.

(čtk)