ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Desítky let nepřístupné terasy v Kolíně se otevřou veřejnosti

21.08.2017

Kolín 21. srpna - Po rozsáhlé rekonstrukci se v září otevřou veřejnosti terasy městského společenského domu v historickém centru Kolína. Terasy byly uzavřeny desítky let kvůli jejich havarijnímu stavu, město z nich vytvořilo relaxační zónu. Náklady na rekonstrukci se pohybovaly kolem tří milionů korun, 600.000 přispěla kolínská automobilka TPCA. Starosta Kolína Vít Rakušan (STAN) ČTK řekl, že plánovaným termínem otevření jsou zářijové Dny evropského dědictví, konkrétně neděle 10. září.

Opravy teras začaly loni v říjnu. Stavbaři terasy zbourali, zůstala jen konstrukce, kterou opravili a nakonec terasy postavili znovu. Prostor má nové dláždění, místo starých bazénků vznikly květinové záhony. Prostor doplnily lavičky a osvětlení.

Zrekonstruované terasy nabídnou podle Rakušana příjemné místo k odpočinku s výhledem na řeku, přilehlá restaurace umístí na terasy venkovní posezení, v části teras pod balkonky bude veřejná pracovna s wifi a přívodem elektřiny.

Otevírací dobu teras město řeší s provozovateli restaurace, otevřeno ale má být každý den. Pokud by otevření nemohla zajistit restaurace, vypomůže městský společenský dům nebo městská policie.

Jedenatřicetitisícový Kolín letos hospodaří s více než miliardou korun. Mezi největší investice patří oprava autobusového nádraží zhruba za 60 milionů korun a rekonstrukce chrámu sv. Bartoloměje a jeho okolí za 90 milionů korun.

(čtk)