ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nevyužívané budovy v Sokolově nahradí parcely

19.08.2017

Sokolov 19. srpna - Demolicí dlouhodobě nevyužívaných budov chce město Sokolov uvolnit místo pro výstavbu rodinných domů. Nové parcely díky bourání vzniknou v ulici Vítězná a ve čtvrti Šenvert. Ve Vítězné už demolice bývalých kasáren začala, prázdné domy po klubu chovatelů chce město nechat odstranit ještě letos. ČTK to řekla místostarostka Renata Oulehlová (ANO).

"Chovatelé jsou z toho prostoru pryč už asi dva roky, takže je to tam prázdné. Chceme to využít na parcely," řekla Oulehlová. Na prostranství by následně mohl vzniknout prostor pro dva až tři rodinné domy. Město bude demolice stát asi 250.000 korun.

Přes 900.000 korun vyčlenil Sokolov na zbourání bývalých kasáren na sídlišti Vítězná. Zbývající domky už byly zchátralé a sloužily převážně jako bazary nebo zastavárny. Město jejich nájemcům vypovědělo smlouvy a v srpnu začalo s demolicí, prostor by měl být vyčištěn do konce září. Pozemky následně město nabídne investorovi nebo připraví z vlastního rozpočtu.

Tyto lokality jsou jedny z mála míst, kam se výstavba rodinných domů v Sokolově může dále rozvíjet. Další pozemky už má Sokolov pouze v osadách Hrušková a Novina. Přivedení inženýrských sítí ale je tam zatím jen ve fázi příprav. Bude navíc nutné překonat značnou vzdálenost a převýšení.

(čtk)