ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Imos postaví v Brně u výpadovky na Svitavy téměř 500 bytů

17.08.2017

Brno 16. srpna - Developerská společnost Imos development postaví v Brně u výpadovky na Svitavy mezi ulicemi Sportovní, Reissigova a Poděbradova téměř 500 bytů. Ustoupila tak z původně plánovaného obchodního centra, o němž mluvila ještě loni na podzim, a vyslyšela hlasy městské části, která si přála vytvořit rezidenční projekt. Kromě bytů zde vzniknou i malé byty či pokoje určené ke komerčnímu ubytování a v polyfunkčních domech budou komerční jednotky pro malé obchody či služby, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA.

Součástí projektu je osm domů, tři čistě bytové a zbylé polyfunkční. Většina má být sedmipodlažní, jeden bude jedenáctipodlažní. Od severu k jihu se má táhnout náměstí se zelení, z Reissigovy bude přístupné jen pro pěší, auta budou k domům přijíždět od severu buď od budovaného kruhového objezdu přímo z výpadovky nebo z Poděbradovy ulice.

S postupnou výstavbou se počítá v letech 2019 až 2027. Od roku 2011 je na místě budoucí stavby prázdná pláň, tehdy se totiž demolovaly továrny a administrativní budovy po První brněnské strojírně, později Alstom Power. Celková rozloha území je 3,3 hektaru.

V blízkém okolí se v minulých letech stavěly nebo stále staví další byty, například na Mojmírově náměstí či v Košinově ulici. Na opačné straně jsou nové domy místo bývalé nábytkářské továrny na rohu ulic U Červeného mlýna a Staňkova. V bývalém průmyslovém areálu je několik let také Kaufland a Nákupní centrum Královo Pole. Na severu budou plánované domy blízko u ústí Královopolských tunelů na velkém městském okruhu.

(čtk)