ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Dobřanech otevřely nový fotbalový stadion

13.08.2017

Dobřany (Plzeňsko) 13. srpna - Dobřany otevřely nový fotbalový stadion za 30 milionů korun v bývalém nevyhovujícím areálu. Šestitisícové město ho přestavělo ze svého, má jedno soutěžní a druhé tréninkové travnaté hřiště, tribunu pro 130 diváků, zázemí, parkoviště, opravená byla i příjezdová silnice a okolní plocha. ČTK to řekl starosta Martin Sobotka (Aktivní pro Dobřany s podporou Mladých pro Dobřany).

Přestavba začala loni v červnu a měla skončit v prosinci. "Budování stadionu se zdrželo, neboť město mělo v mnoha věcech odlišný názor od stavební firmy, ale nakonec se podařilo vše dokončit, aniž bychom museli ustupovat ve věci vícenákladů," uvedl Sobotka.

Důvodem rekonstrukce bylo přilákat ke sportu mládež, protože mužský tým, který hraje okresní přebor, nemá dostatek hráčů. Proto zázemí skýtá hned sedm šaten. "My rodiče si dnes pečlivě vybíráme, kam dáme děti a kvalitní prostředí a zázemí je jednou ze záruk, že by je sport mohl skutečně chytit," uvedla místostarostka Lenka Tomanová (Aktivní pro Dobřany s podporou Mladých pro Dobřany).

Stadion v ideální vzdálenosti od Prahy i Plzně, který splňuje všechny sportovní i bezpečnostním parametry FAČR, bude kromě Fotbalové asociace ČR využívat také plzeňský klub FC Viktoria. "Její dorostenky a ženy zde budou hrát svá domácí utkání první ligy," uvedl starosta. Vzhledem k tomu, že o areál velký zájem další ženské týmy a už ho otestovali hráčky ČR do 19 let proti Bavorsku, nebude jen ryze mužskou záležitostí. Hlavním uživatelem je místní tělovýchovná jednota.

Areál bude sloužit pro další společenské akce. V nové budově u hřiště je restaurace a klubovna. Výhledově mohou v areálu najít zázemí také vodáci; města a obce podél Radbuzy by totiž chtěli na řeku vrátit lodě. V areálu je také prodejna domácí zmrzliny, nejvyhlášenější v regionu.

(čtk)