ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Brno za 90 milionů opraví ulice Gorkého a Arne Nováka

10.08.2017

Brno 10. srpna - Brno za více než 90 milionů korun opraví ulice Gorkého a Arne Nováka, cílem je zlepšit nevyhovující stav tamní kanalizace a vodovodu. Současně je v plánu obnova povrchů. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO).

Městští radní schválili výběrové řízení na firmu, která práce provede. Termín zahájení bude záležet na výsledcích soutěže a možnostech stavební sezony. Předpokládaná doba prací je 16 měsíců.

"Díky rekonstrukci se zlepší odtokové poměry v kanalizaci i zásobování pitnou vodou v dané lokalitě," doplnil Mrázek. Práce se dotknou zhruba kilometrového úseku, ve kterém se zrekonstruuje 76 kanalizačních přípojek a 42 vodovodních přípojek.

Obě ulice jsou ve zklidněné zóně, zpřehlední se proto dopravní opatření a kvůli větší bezpečnosti se upraví křižovatky ulic Gorkého a Jaselská a Gorkého s Jiráskovou ulicí. Vzniknou nová místa pro bezpečné přecházení a pro předzahrádky. Ulice doplní lavičky a stojany pro kola. V budoucnu se počítá s velkými alejemi nově vysázeních stromů, jako jsou třešně nebo hrušně.

(čtk)