ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Obnova sídliště Bezručova - Riegrova jde do finále

02.08.2017

Nový Jičín 2. srpna - Město Nový Jičín zahájilo závěrečnou etapu regenerace sídliště Bezručova - Riegrova. Za 5,5 milionu korun tam nechá například opravit chodníky, veřejné osvětlení a hřiště a upravit zeleň. ČTK to dnes řekla mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

"Letos upravujeme veřejná prostranství mezi ulicemi Máchova, Zborovská a Nádražní. Poničené asfaltové chodníky nahradí zámková dlažba. Ve vnitrobloku na Dvořákově ulici se opraví opěrné zdi a schodiště, v blízkosti Nádražní ulice se nově vyasfaltuje hřiště na míčové hry," popsala Blanka Zagorská z novojičínského odboru majetku, rozvoje a investic.

Na sídlišti se budou také upravovat a rozšiřovat kontejnerová stání a měnit sloupy veřejného osvětlení. "Budou se kácet staré a nemocné dřeviny a vysazovat nové keře a stromy," doplnila Zagorská.

S regenerací sídliště, které bylo postaveno v 70. letech minulého století, začalo město v roce 2012 a rozdělilo ji do čtyř etap. "Dosud město do projektu investovalo téměř 19 milionů korun, z toho více než sedm milionů korun pokryly dotace," uvedla Machková. Na závěrečnou etapu projektu přispěje ministerstvo pro místní rozvoj částkou 3,6 milionu korun.

(čtk)