ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Depozitář pro jičínské muzeum by mohl vzniknout do roku 2019

27.07.2017

Jičín 27. července - Regionální muzeum a galerie v Jičíně získá do roku 2019 nový depozitář v areálu fary v Robousích na Jičínsku. Pro sbírky objekt nabídne plochu 740 metrů čtverečních. Odhad nákladů bude známý až po aktualizaci projektové dokumentace, informoval dnes ČTK Michal Friček z tiskového oddělení Královéhradeckého kraje.

"Projektová dokumentace byla vytvořena v roce 2014. Nyní je potřeba aktualizovat rozpočet na cenovou úroveň letošního roku. Součástí bude i doplnění projektu o vzduchotechniku, se kterou se původně nepočítalo, a dílčí úpravy v seznamu vybavení kanceláří a depozitáře," uvedla hejtmanova náměstkyně Martina Berdychová

Jednopatrová budova depozitáře vznikne na místě stájí a stodoly, které čeká demolice, v budoucnu bude možné objekt rozšířit o přístavbu. "Své místo zde najdou sbírky z oblasti archeologie, etnografie, militarií, uměleckých řemesel, lidového nábytku a zemědělského nářadí, pro něž právě nebude prostor v expozicích. Díky tomu budeme moci uvolnit další výstavní prostory na zámku a opustit stávající depozitář, za jehož užívání platíme v současnosti vysoký nájem," uvedl ředitel jičínského muzea Michal Babík.

Projekt, který byl zpracovaný před několika lety, počítal vedle stavby depozitáře s kompletní rekonstrukcí fary a náklady kolem 20 milionů korun. V roce 2014 ale nezískal dotaci z Norských fondů, proto kraj zaplatí stavbu depozitáře z vlastních peněz.

(čtk)