ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Mnichovo Hradiště chce vybudovat novou obytnou zónu

27.07.2017

Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) 26. července - Mnichovo Hradiště chce na ploše v jihozápadní části města začít do dvou let budovat novou obytnou zónu. Lokalitu hodlá město řešit jako celek, primárně mu tak půjde o kvalitu urbanistického řešení. Město hledá developera, který by novou obytnou zónu postavil. V tiskové zprávě o tom informuje radnice.

Plocha, na které by mohla obytná zóna vzniknout, má rozlohu zhruba 19 hektarů. Území je ze západu ohraničeno ulicí Na Salabce, z jihu silnicí II/268 na Mimoň, z východu pozemkem společnosti Lidl a ze severu zástavbou rodinných domů v ulicích K Vořechu, Akátová, Řadová, Na Úvoze, Větrná a Na Kamenci.

Potenciální zájemci se mohou obracet na radnici a předběžně sdělovat své plány i orientační cenové nabídky. Právě v aktuální takzvané konzultační fázi a v souvislosti s představenými záměry město rozhodne o prodeji či pronájmu pozemků a o regulaci výstavby.

Konzultační fáze začala v červnu a potrvá do října. Radnice bude veřejnost průběžně informovat o možných variantách rozvoje lokality. Od listopadu do června příštího roku se uskuteční veřejná soutěž, jejímiž rozhodujícími kritérii bude urbanistické řešení celé oblasti a nabídnutá cena za pozemky.

Mnichovo Hradiště má zhruba 8500 obyvatel. Letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši 187 milionů korun. Stavbou nové obytné zóny chce město překona desetitisícovou hranici obyvatel.

(čtk)