ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Čáslavi pokračuje rekonstrukce Dusíkova divadla

27.07.2017

Čáslav (Kutnohorsko) 27. července - V Čáslavi na Kutnohorsku pokračuje rekonstrukce Dusíkova divadla. Dělníci opravují fasádu na historické části budovy a počítá se i s výměnami oken a rekonstrukcí schodiště na druhý balkon, řekla ČTK ředitelka divadla Eva Albrechtová.

Připomněla, že v roce 2012 byla dokončena přístavba sloužící jako nová scéna a zůstala k rekonstrukci nejcennější, historická část. V loňském roce se začalo se statickým zajištěním nároží Dusíkovy a Masarykovy ulice a pokračuje se opravami fasády a dalšími pracemi. V hlavním sále mají být mimo jiné opraveny štuky, repasovány dveře a vyspraven mobiliář.

Obnova divadelní budovy si letos vyžádá kolem pěti milionů korun. Přesná částka ještě není známa, podle Albrechtové bude záležet na dohodě s městem i na tom, co se za prázdniny stihne udělat.

Divadlo, které nese jméno čáslavského rodáka, skladatele a klavíristy Jana Ladislava Dusíka (1760 až 1812), je jedním z nejstarších kamenných divadel v Čechách. Stavba byla zahájena v červnu 1867, budova se slavnostně otevřela 28. února 1869. Od té doby prošla řadou stavebních úprav a přestaveb.

(čtk)