ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Čáslavský hotel Grand se má znovu otevřít hostům

25.07.2017

Čáslav (Kutnohorsko) 25. července - Bývalý hotel Grand v Čáslavi na Kutnohorsku by se měl příští rok opět otevřít hostům. Opravený už má taneční sál a restauraci a letos na podzim radnice počítá s výstavbou ubytovací části. Do rekonstrukce město celkově investovalo přes 50 milionů korun, řekl ČTK starosta Jaromír Strnad (ČSSD).

Budova na Žižkově náměstí neslouží jako hotel už léta. Zařízení, které bylo ve špatném stavu, město v minulosti získalo od soukromého vlastníka. "My jsme název nezměnili, jmenuje se to pořád hotel Grand, protože postavíme novou ubytovací část. Od jara příštího roku by mohla být funkční," uvedl Strnad.

Hosté by měli mít k dispozici čtyři desítky lůžek. Na kolik výstavba pokojů vyjde, zatím není známo. "Rozpočet se ještě dodělává," řekl starosta.

Zrekonstruovaná restaurace podle Strnada neměla při prvním otevření štěstí. Původní záměr, který předpokládal, že zařízení bude provozovat město prostřednictví organizace Čáslavská servisní, nevyšel. Z ekonomických důvodů bylo po několika týdnech provozu rozhodnuto o dočasném uzavření restaurace a vypsání výběrového řízení na nájemce.

"Měli jsme představu, že to bude ekonomicky lépe vycházet, druhá věc je problém s personálem. V této době je poměrně těžké sehnat personál do jakéhokoliv oboru," uvedl Strnad. Budoucí provozovatel je ale už podle něj vybrán a restaurace by měla být znovu otevřena 1. října. "Taneční sál však nepronajímáme, necháváme si ho ve své režii," dodal Strnad.

(čtk)