ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Školy na Vysočině prochází opravami

24.07.2017

Jihlava 24. července - Ve školách ve vlastnictví Kraje Vysočina je o letních prázdninách kolem osmi desítek stavebních akcí. Řemeslníci nejčastěji opravují sociální zařízení, mění okna nebo pokládají nové střechy. Kraj za tyto práce zaplatí přibližně 266 milionů korun, před rokem na obdobné rekonstrukce a stavby vynaložil o zhruba 26 milionů korun méně. ČTK to řekla mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Největšími investicemi jsou dokončovaná tělocvična Obchodní akademie a Hotelové školy v třebíčské ulici Tomáše Bati, demolice a stavba budovy B a rekonstrukce budovy A třebíčské průmyslovky a přístavba učeben pro tamní gymnázium. Nové učebny vzniklé nástavbou zvýší kapacitu zdravotnické školy v Havlíčkově Brodě, začala také stavba hřiště pro havlíčkobrodské gymnázium. "Jeho historická budova bude navíc po následující tři roky procházet úplnou rekonstrukcí opláštění. Staré budově se tak vrátí její historický reprezentativní vzhled," uvedl hejtmanův náměstek Josef Pavlík (ANO).

Budova jihlavské průmyslovky ve Školní ulici prochází plánovanou rekonstrukcí inženýrských sítí. Česká zemědělská akademie v Humpolci rekonstruuje sociální zařízení v domově mládeže a dělníci dokončují i elektroinstalaci v pelhřimovském gymnáziu.

Na Žďársku kraj v červnu dokončil a předal Gymnáziu Velké Meziříčí nový venkovní atletický areál. Do několika měsíců bude hotova i dlouho plánovaná rekonstrukce šaten a sociálního zařízení. "Na Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě i na žďárské zdravotní škole jsme prázdniny využili pro rekonstrukce elektroinstalace," uvedl Pavlík.

(čtk)