ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nová část pražského centra Chodov se otevře 11. října

04.07.2017

Praha 4. července - Nová část pražského nákupního centra Chodov se zákazníkům otevře 11. října. Centrum se rozroste ze současných 61.000 metrů čtverečních na více než 100.000 m2. Rozšířené Centrum Chodov nabídne přes 300 obchodů. V tiskové zprávě to dnes uvedl vlastník centra, společnost Unibail-Rodamco. Po dostavbě se stane jedním z největších obchodních center v Česku.

Stavební práce podle firmy probíhají v nové i stávající části centra podle plánu. Původní část centra taktéž prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Součástí centra má být také největší multiplex Cinema City v Česku. Nabídne 18 sálů využívající nejnovější digitální technologie včetně 4DX kinosálu. Filmy v něm bude moci současně sledovat více než 2600 diváků.

"Na podzim se mezi novými nájemci objeví například všech sedm značek koncernu Inditex včetně novinek na českém trhu, Oysho a Zara Home, nebo třeba vlajková prodejna H&M na ploše 3000 m2," uvedla nedávno marketingová manažerka Centra Chodov Petra Valentová.

Vlastník nákupního Centra Chodov v roce 2015 uvedl, že investuje do jeho rozšíření a modernizace 4,5 miliardy Kč (165 milionů eur). Obchodní centrum Chodov bude sice po ohlášeném rozšíření nabízet nejvíce obchodů, největším centrem však zůstane OC Letňany, které nabízí přes 180 obchodů na ploše přes 125.000 m2.

V letošním roce by mělo v Česku přibýt 57.000 metrů čtverečních plochy nákupních center. Rozšířena budou centra IGY České Budějovice a právě pražské Centrum Chodov. Jediné nově postavené obchodní centrum Jablonec nad Nisou bylo dokončeno na začátku letošního roku. Vyplývá to ze studie Rozvoj evropských nákupních center společnosti Cushman & Wakefield.

Loni se v ČR plocha nákupních center zvýšila jen o 33.300 m2, konkrétně o Aupark v Hradci Králové a Galerii Přerov. Celková plocha tuzemských nákupních center dosáhla na začátku letošního roku 1,63 milionu m2. Se započítáním supermarketů, hypermarketu a kin, které jsou součástí center, je to 2,51 milionu m2.

(čtk)