ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Plzeňský kraj vydá 45 milionů na opravy středních škol

04.07.2017

Plzeň 4. července - Plzeňský kraj vydá 45 milionů korun na letní opravy a rekonstrukce budov svých středních škol a učilišť. ČTK to řekla mluvčí kraje Alena Marešová. Kraj zřizuje 78 školských zařízení, kde zaměstnává 8000 učitelů. Na opravy budov škol a učilišť by podle hejtmana Josefa Bernarda bylo třeba mezi 800 miliony až jednou miliardou korun. Kraj počítá s výraznou pomocí dotací EU.

Střední škola v Rokycanech vymění letos v létě střechu a zateplí strop hlavní budovy za devět milionů korun. Gymnázium a Střední odborná škola Plasy opraví elektroinstalaci, kanalizaci a otopná tělesa v domově mládeže za 5,4 milionu Kč. Plzeňské střední odborné učiliště rekonstruuje malou tělocvičnu, spojovací chodbu a radiátory za čtyři miliony korun a střechu víceúčelového sálu se zateplením štítů za pět milionů korun.

Střední průmyslová škola Klatovy za jeden milion korun opraví výtah. V odborné škole Stříbro opraví v létě fasádu a rozvody elektřiny a vody za 5,1 milionu Kč. Krov a střešní pláště obnoví za tři miliony korun základní a odborná škola v Horšovském Týně. Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola v Domažlicích bude investovat 2,3 milionu korun, Střední průmyslová škola dopravní v Plzni odstraní vlhkost ze suterénu domova mládeže za 1,2 milionu Kč.

Rozsáhlou rekonstrukci za dva miliony korun prodělá Středisko volného času Radovánek v Plzni. Střední škola a učiliště Sušice provede druhou etapu zateplení domova mládeže za čtyři miliony Kč. Střední škola živnostenská a základní škola v Plané připraví cvičnou kuchyni a plzeňské gymnázium na Mikulášském náměstí vymění další okna. Klatovská střední škola zemědělská a potravinářská, kam šlo zatím 34 milionů korun, dokončí rekonstrukci kuchyně, jídelny a domova mládeže.

(čtk)