ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nový Jičín pokračuje v rekonstrukci památkově chráněného hotelu

28.06.2017

Nový Jičín 28. června - Město Nový Jičín pokračuje v rekonstrukci památkově chráněného Hotelu Praha. Další etapa za 4,6 milionu korun zahrnuje opravu sociálních zařízení na hotelových pokojích a u salónků a výměnu elektroinstalace, vzduchotechniky, rozvodů vody a odpadů. Stavební práce se dělají za provozu hotelu a skončit by měly v srpnu. ČTK to dnes sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

"S rekonstrukcí sociálních zařízení Hotelu Praha jsme započali už vloni. Tehdy jsme opravili 12 koupelen a toalet na hotelových pokojích a také hygienické zázemí zaměstnanců kuchyně. Letos bude mít dalších deset koupelen a toalet novou sanitární keramiku, obklady a dlažbu," uvedla Blanka Zagorská z novojičínského odboru majetku, rozvoje a investic.

Hotel Praha získalo město do vlastnictví v roce 2013 a v témže roce ho začalo rekonstruovat. V budově už byla mimo jiné vyměněna okna, sanovány podlahy a schodiště, krovy, střešní římsa a vstupy do hotelu a restaurace. Radnice už do obnovy hotelu investovala téměř 15 milionů korun, asi 25 procent nákladů pokryly dotace.

"Po dokončení této právě probíhající etapy rekonstrukce se podle smlouvy uzavřené s provozovatelem Hotelu Praha výrazně zvýší nájemné a investované peníze se pomalu začnou městu vracet," uvedl novojičínský starosta Jaroslav Dvořák (ČSSD).

(čtk)