ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Developer změní brownfield v Kuřimi v podnikatelský park

22.06.2017

Kuřim (Brněnsko) 22. června - V Kuřimi na Brněnsku začala dnes výstavba podnikatelského parku, který vznikne na ploše dříve využívané k ukládání slévárenských písků. Firmám nabídne 10.000 metrů čtverečních variabilních prostor využitelných pro kanceláře, prodejny a navazující výrobně-skladové zázemí. Investice developera PFM-Group vyjde zhruba na 200 milionů korun, sdělili ČTK zástupci společnosti. Areál bude hotový do konce roku, už nyní je zamluvena zhruba polovina prostor.

SmartZone v Kuřimi oživí prostor zpustlého odkaliště písků, dříve používaných místní slévárnou k otryskávání odlitků. "Jsem rád, že se nám daří vdechnout nový život lokalitě, která dosud byla spíš skvrnou na tváři kuřimské průmyslové zóny. Z pozemku zarostlého náletovými dřevinami a kopřivami vznikne nejmodernější podnikatelský park severně od Brna," uvedl předseda představenstva PFM-Group Petr Prokš.

Také radnice projekt vítá. "Pokud mohu posoudit schválené plány předložené investorem, získá Kuřim v projektu SmartZone nejen nová pracovní místa, ale i architektonicky zajímavý areál plný zeleně, citlivě zasazený do prostředí," uvedl starosta Kuřimi Drago Sukalovský.

Podnikatelský park SmartZone nabídne zejména menším a středním firmám vysoce variabilní zázemí pro výrobu, obchod, kanceláře i sklady. Celkem 10.000 metrů čtverečních plochy ve dvou energeticky úsporných halách bude možné libovolně rozčleňovat na jednotky od 330 metrů čtverečních do několika tisíc metrů čtverečních. PFM-Group je česká společnost poskytující komplexní služby v oblasti výstavby, pronájmu a správy komerčních nemovitostí. Nabízí klientům kancelářské, výrobní, obchodní a skladovací prostory ve čtyřech areálech v Jihomoravském kraji a další buduje.

(čtk)