ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pardubice vydláždí další ulici u pěší zóny

22.06.2017

Pardubice 22. června - Od července začnou v Pardubicích dělníci dláždit chodníky na třídě 17. listopadu. Práce potrvají tři měsíce a nová dlažba svým vzhledem naváže na pěší zónu, její barva bude stejná, materiál ale bude odlišný. ČTK to dnes řekl primátor Martin Charvát (ANO). Investice se uskutečňuje po třech letech.

Obnova chodníků po obou stranách ulice, což je zhruba 4400 metrů čtverečných, přijde na více než 9,2 milionu korun.

Novou podobu by měla později dostat i Palackého třída. "Mou ctižádostí je pak co nejrychleji navázat s Palackého třídou, která spojuje centrum s nově zrekonstruovaným přednádražím," dodal primátor.

Stavební firma během léta zrekonstruuje chodníky po obou stranách třídy 17. listopadu, a to od křižovatky s třídou Míru po podjezd pod Hlaváčovou ulicí, včetně zastávek městské i meziměstské hromadné dopravy. Provoz na chodnících bude v době prací částečný, vchody do domů a obchodů budou přístupné. Vodárny zároveň vymění některé přípojky a opraví části kanalizace.

Objednaná dlažba je ze šedého betonu a je podobná žulovým deskám na třídě Míru. Dlažba je mrazuvzdorná a opatřená impregnací proti znečištění a pronikání vody. Povrch na třídě Míru impregnovaný není a po třech letech provozu je tak plný mastných a jiných skvrn.

Na 17. listopadu se stávající stromy kácet nebudou. Chodníky nechá město navíc osadit stojany na kola a stoličkami. "Mobiliář bude v antracitové barvě a koresponduje s mobiliářem umístěným na třídě Míru," řekl starosta městského obvodu Pardubice I Jaroslav Menšík (ANO).

Minulé vedení radnice mělo stejné plány, chtělo pokládku uskutečnit v roce 2014, kdy hejtmanství opravovalo třídu 17. listopadu. V projektu bylo jen částečné vyspravení chodníků. Obvod tehdy žádal město o peníze, protože by zvládl zaplatit jen asfalt, přál si ale lepší materiál, aby plynule navazoval na podobu třídy Míru. Jednání se ale neuzavřela, protože se na podzim konaly komunální volby.

(čtk)