ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Na bývalém koupališti ve Fýdlantu vzniká bikrosový areál

21.06.2017

Frýdlant (Liberecko) 21. června - Na bývalém koupališti ve Frýdlantu na Liberecku vzniká bikrosový areál. Terénní práce začaly už v loňském roce, radnice se na ně rozhodla využít materiálu z výkopů, které provázejí rekonstrukce frýdlantských komunikací. Teď město získalo dotaci na druhou etapu, díky které vznikne sociální zázemí, workoutové a dětské hřiště. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Martina Petrášková.

Areál nabídne prostor k trávení volného času pro starší děti a mládež, ten zatím městu chybí. Nejvhodnějším místem pro vybudování areálu se ukázalo být právě bývalé koupaliště. "Areál je nevyužívaný a koupaliště už v něm být nemůže. Díky dráhám pro kolo je ale možné místo znovu oživit. Navíc leží v bezprostřední blízkosti skateparku a může doplňovat jeho nabídku," řekl starosta Dan Ramzer (ODS).

Bikrosová trať bude hotova do konce letošního roku a areál bude také ozeleněn. "Bikrosový areál bude dlouhý 106 metrů a široký kolem 50 metrů. Nejvyšší převýšení trati bude kolem 4,5 metru. Celkem přijdou práce v první etapě na 1,5 milionu korun," řekla vedoucí investičního oddělení města Zdena Ubiasová. Město je platí ze svého.

Díky dotaci, kterou město získalo z programu Cestování dostupné všem, by se od srpna mělo začít pracovat i na druhé etapě. "Ta má areál doplnit o sociální zázemí, šatny, přístřešek, workoutové hřiště pro cvičení s vlastní vahou těla, externí cvičební prvky pro imobilní osoby nebo jiné herní prvky pro děti," doplnil Ramzer. Radnice z programu získala 1,4 milionu korun, dalšího 1,5 milionu přidá ze svého.

S otevřením bikrosového areálu se zázemím a herními a sportovními prvky pro děti i dospělé se podle Ramzera počítá na jaře příštího roku.

(čtk)