ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Policie otevřela v Jesenici první montovanou služebnu

21.06.2017

Jesenice (u Prahy) 21. června - Policisté dnes v Jesenici u Prahy otevřeli novou služebnu, která je v republice ojedinělá. Jde o takzvanou modulovou stavbu, jejíž výhodou je rychlá výstavba a možnost snadného rozšiřování. Je to první takové policejní oddělení v republice, řekl ČTK mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Hlavní výhodou byla podle policie příznivá cena a rychlá výstavba. Náklady byly kolem 14 milionů korun a práce trvaly sedm měsíců. "V případě rozšiřování není problém stavbu navýšit třeba o patro," uvedl Vinčálek. Moderní objekt má recepci, zázemí přizpůsobené pro potřeby policie a lepší prostředí pro návštěvníky a bezbariérový přístup.

V dvoupodlažní budově budou sloužit dvě desítky policistů. Přestěhují se z původních prostor, které měla policie pronajaty za symbolickou korunu od městského úřadu a které nebyly vyhovující.

Z okrajové části do centra se už v minulosti přesunuli také jeseničtí strážníci, podle starostky Radky Vladykové (ANO) se díky tomu lidé mohou cítit bezpečněji. Připomněla, že Jesenice má kolem 9000 trvale hlášených obyvatel a v minulých letech se ve městě masivně stavělo. S tím podle ní souvisí i potřeba mít ve městě odpovídají sídlo policie.

"Původní prostory pro policisty byly nevyhovující. Jsme rádi, že se podařilo prosadit a udělat novou služebnu," uvedla Vladyková. "Když je ta budova nová a hezká, je přitažlivější i pro nově příchozí policisty, protože každý rád pracuje v hezkém prostředí," dodala.

V původních prostorách v budově radnice vznikne nejspíš mateřské centrum. "Jesenice má průměrný věk 34 let, máme tady hodně maminek, vysokou porodnost, byli bychom rádi, kdyby tady byla krátkodobá hlídací služba pro maminky, které si musejí vyřizovat věci po úřadech," řekla starostka.

(čtk)