ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chrudim rozhodla o stavbě nové sportovní haly

20.06.2017

Chrudim 20. června - Město Chrudim postaví novou sportovní halu, stávající zařízení rekonstruovat nebude. Prvotní odhady naznačují náklady minimálně 120 milionů korun. Novinářům to dnes řekl místostarosta Jan Čechlovský (ODS). Opravu město zvažovalo před třemi lety, architektonické návrhy se mu ale nepozdávaly.

"Zastupitelé nakonec posvětili stavbu nové haly, stávající hala bude pro celou sportovní veřejnost v provozu do té doby, než bude postavena nová," řekl Čechlovský. Co poté město udělá se současným areálem na Tyršově náměstí, rozhodnou později zastupitelé, dodal Čechlovský.

Harmonogram výstavby město zatím nemá, v září místostarosta předloží zastupitelům návrh, jak bude město postupovat. Do konce roku by radnice mohla začít pracovat na projektové dokumentaci. Hala bude stát mezi zimním stadionem a plaveckých bazénem. Studie proveditelnosti podle místostarosty prokázala, že mimo jiné stavbu neohrozí záplavy.

"Zásadní podmínkou výstavby haly je, že k ní postavíme přímý sjezd, bude potřeba zvýšit počet parkovacích míst. Budeme muset řešit ubytovnu Klobásov, ať už demolicí nebo rekonstrukcí," řekl Čechlovský.

V rozpočtovém výhledu město schválilo úvěr až do 150 milionů korun, který si město vezme příští nebo přespříští rok. Zaplatit z něj chce právě sportovní halu a také doplácet projekty, na které získá dotace, uvedl Čechlovský.

(čtk)