ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Horáckým divadlem duní sbíječky, pokračuje rekonstrukce

20.06.2017

Jihlava 20. června - V Horáckém divadle v Jihlavě vzniká rekonstrukcí nová prodejna vstupenek, divadelní kavárna a víceúčelová zkušebna. Práce budou hotovy koncem listopadu. Předprodej vstupenek se provizorně přestěhuje do přízemí budovy ředitelství divadla v Komenského ulici. ČTK to dnes řekla mluvčí divadla Mirka Kvíčalová.

V přízemí a v prvním patře se nyní bourá. "Ještě do konce června je nutné práce náročně koordinovat s programem divadla, aby v době představení a ideálně i zkoušek nebyl slyšet hluk," uvedla mluvčí. V tomto týdnu se také začíná připravovat v přízemí budovy ředitelství divadla prostor pro prodejnu vstupenek, která tam bude po divadelních prázdninách od 21. srpna provizorně fungovat. Další přímá omezení pro diváky rekonstrukce nepřináší.

Současnou podobu získala budova Horáckého divadla v letech 1992 až 1995. Celkové náklady na stavbu nového divadla tehdy dosáhly 141 milionů korun. Současná rekonstrukce se týká přízemí a prvního podlaží části budovy napravo přilehlé k pasáži divadla pod malou scénou. Investorem stavby s celkovým rozpočtem 12 milionů korun je Kraj Vysočina jako zřizovatel.

V přízemí, hned při vstupu do pasáže, vznikne nová prodejna vstupenek, na ní bude navazovat nová divadelní kavárna s restauračním provozem. Obě by měly zásadním způsobem vylepšit servis pro diváky. "Současně se v prvním patře bude měnit bývalá restaurace na víceúčelový prostor, kterému zatím říkáme zkušebna, což bude jedním z jeho účelů. Nicméně půjde o multifunkční sál, v němž chceme nastartovat další linii aktivit, které se budou pohybovat na pomezí ucelených divadelních projektů a kulturního vzdělávání pro veřejnost od nejútlejšího věku po seniory," řekla Kvíčalová.

S bouráním se začalo 5. června, zakázka by měla být předána do konce listopadu tohoto roku. Už v září bude vypsáno výběrové řízení na provozovatele kavárny, který by měl zajistit její vnitřní vybavení. Současná prodejna vstupenek bude od příští sezony, tedy od 21. srpna, umístěna provizorně do přízemních prostor budovy ředitelství divadla v Komenského 22.

Zakončení současné 77. divadelní sezony v podobě happeningu herců na Masarykově náměstí se mohou lidé zúčastnit ve čtvrtek 22. června od 16:00. "Současně pozveme širokou veřejnost na příští divadelní sezonu, která se ponese v duchu hesla 'sdílení'," dodala mluvčí.

(čtk)