ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Domy v Březnické ulici v Příbrami byly vydraženy

15.06.2017

Příbram 15. června - Zchátralé budovy v Březnické ulici v Příbrami byly dnes vydraženy za 5,6 milionu korun. Ucházeli se o ně čtyři zájemci. Znalecký posudek stanovil cenu zhruba na 4,4 milionu korun, nejnižší podání bylo 4,8 milionu, sdělila ČTK mluvčí Příbrami Pavlína Svobodová. Kdo bude novým vlastníkem, radnice neuvedla.

Město se rozhodlo budov, které jsou ve špatném technickém stavu, zbavit. Dohromady je v nich 18 bytů, část má soukromé majitele a část je volná. Rekonstrukce domů čtyř čísel popisných by podle analýzy pořízené městem byla značně nákladná. Stála by téměř 16 milionů Kč, návratnost byla spočítána na 70 let.

Město nevlastnilo všechny bytové domy, v části mělo jen podíly, protože některé byty si lidé koupili. Podle vedení radnice bylo pro město snazší prodat budovy jako celek než po jednotlivých bytech.

Zástupci opozice se v minulosti pozastavovali nad tím, zda je město v takové tísni, že musí prodávat poslední domy, které ještě má. Podle některých názorů by si město mohlo našetřit na rekonstrukci nebo se domluvit se soukromým investorem, který by budovy opravil. Podle vedení města je ale takový záměr nereálný.

(čtk)