ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Příbrami skončila výstavba denního centra pro bezdomovce

14.06.2017

Příbram 14. června - V Příbrami skončila výstavba nízkoprahového denního centra pro bezdomovce v ulici Československé armády. Jeho služeb bude moci denně využít až 30 klientů. Součástí centra je také noclehárna s kapacitou 24 lůžek, dalších pět lidí může přenocovat na takzvaných teplých židlích, řekla dnes ČTK mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová.

Výstavba začala v polovině loňského prosince a koncem května byla budova zkolaudována. Náklady představovaly 7,6 milionu korun bez DPH, většinu by měla pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. "Projekt prošel formálním hodnocením. O poskytnutí dotace zatím nemáme informace, ale s velmi vysokou pravděpodobností dotaci město Příbram obdrží," uvedla Svobodová.

Otevření centra je plánováno v pondělí. Lidem bez přístřeší a v tíživé životní situaci v něm mají být poskytovány nejen sociální služby, ale i podpora při získávání pracovních návyků a pomoc při hledání bydlení.

S výstavbou centra v areálu bývalé výtopny nesouhlasili lidé v okolí, kteří se podepisovali pod protestní petici. Požadovali umístění do jiné lokality, podle nich by tato zařízení neměla být budována v hustě osídlené oblasti poblíž centra, ale spíše v obslužné či průmyslové části města. Vedení radnice naopak tvrdilo, že vhodnější pozemek nelze najít. Stížnost proti záměru se dostala až na krajský úřad, který ji zamítl.

(čtk)