ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Brno chce za 130 milionů postavit blok tří domů s 85 byty

14.06.2017

Brno 14. června - Brno plánuje ve Francouzské ulici postavit komplex tří domů s 85 byty. Sloužit budou jako startovací byty pro mladé rodiny nebo pro seniory, řekl ČTK primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj se náklady na výstavbu odhadují na zhruba 130 milionů korun. V místě jsou nyní nevyužívané objekty. Práce by mohly začít příští rok a skončit v roce 2020.

Radní schválili záměr výstavby a uspořádání architektonicko-urbanistické projektové soutěže. Soutěž by měla být hotova letos na podzim. Komplex vznikne ve vnitrobloku ulic Francouzská, Hvězdova, Bratislavská a Stará. "Už máme hotovou studii s tím, že vznikne zhruba 85 bytových jednotek. Investice odhadujeme na 130 milionů, ale kolik bude přesně stát realizace, to budeme vědět až po vyprojektování," uvedl Hladík. Projekt bude financovaný z fondu bytové výstavby, kde má město peníze z prodeje nemovitostí a nájmů.

Kdo vyhraje soutěž, bude moct projektovat, uvedl náměstek primátora. "Na konci příštího roku budeme připraveni začít. Na jaře roku 2020 by to mohlo stát. Dneska jsou v místě objekty, které kdysi sloužily jako školské nebo volnočasové. Některé přízemní budovy budeme muset i zdemolovat," dodal.

Podle něj bude v objektech i prostor pro centrum volného času. "Městská část Brno-sever i Brno-střed o to stojí, protože v celém úseku mezi ulicemi Milady Horákové, Cejlem a z jedné strany skoro až k malému městskému okruhu a na druhé straně k Jugoslávské ulici není odpovídající zázemí, co se týče občanské vybavenosti. Nejsou tam volnočasové aktivity, žádné dětské hřiště. Proto je součástí projektu vznik tohoto zázemí včetně velkého dětského hřiště," řekl Hladík.

Brno spravuje bezmála 30.000 bytů. Většinu mají ve správě městské části, kterých je v Brně 29.

(čtk)