ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ve Frýdku-Místku se chystá oprava polyfunkčního domu

12.06.2017

Frýdek-Místek 12. června - Frýdek-Místek chystá opravu polyfunkčního domu se 130 byty a nebytovými prostory v ulici Malý Koloredov. Rekonstrukce, která začne v červenci, bude stát téměř 29 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Od úpravy objektu si město slibuje energetické úspory.

"Stavební práce budou zahrnovat nejen výměnu dveří a oken, zateplení fasády a střechy, ale také opravu balkonového zábradlí. Zajímavostí této investiční akce bude demontáž stávající a montáž nové střechy prostřednictvím jeřábu," řekl náměstek primátora Jiří Kajzar (Naše město F-M).

Město původně předpokládalo, že náklady na opravu budovy budou téměř 47 milionů korun. Při soutěži se ale cenu podařilo snížit zhruba o 18 milionů korun. Část nákladů městu pokryje evropská dotace.

Mluvčí připomněla, že objekt město kvůli větší bezpečnosti nájemníků upravovalo už loni. "Dům má dvě části a v minulosti měl i jeden společný vchod, který využívali také návštěvníci billiard baru, provozovaného v jedné části domu. Do domu tak měl nekontrolovatelně přístup téměř kdokoliv z ulice, což se nájemníkům nezamlouvalo. Nezvaní hosté často přespávali v zákoutích domu a dělali v něm nepořádek," řekla Matějíková.

Město proto nechalo do části s barem vybudovat samostatný vchod a na vchod do domu instalovalo zvonkové tablo tak, aby nájemníci mohli sami rozhodnout o tom, koho do domu vpustí.

Město má ve správě 1312 bytů v 50 domech. V příštím roce by chtělo navýšit investice do městského bytového fondu. Letos do oprav investuje kromě evropských dotací z vlastních prostředků zhruba 15 milionů korun, tato částka by se měla příští rok ztrojnásobit.

(čtk)