ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Budovu kladenského kina Sokol čeká v létě rekonstrukce

06.06.2017

Kladno 6. června - Budovu kladenského kina Sokol čeká v létě oprava, po jejím dokončení bude plně provozuschopné. K filmovým středám přibudou další promítání. ČTK to dnes sdělil Roman Hájek ze spolku Kino žije, který se podílí na zajišťování kulturního programu v kině. Budova patří TJ Sokol Kladno, která platí většinu nákladů na rekonstrukci za přibližně dva miliony korun.

Ve velkém sále kina bude položena nová podlaha, udělají se akustické obklady a vzduchotechnika. "Zároveň by měl v patře kina vzniknout malý sál," uvedl Hájek. Autorem architektonického řešení je kladenský architekt Jan Kruliš. Začaly už práce na boční části fasády, které částečně platí město.

Další části jako zázemí nebo foyer se budou podle Hájka upravovat postupně v následujících letech. "Bylo by skvělé opravit také přední fasádu, která tuto krásnou budovu reprezentuje a je Kladeňákům nejvíc na očích," dodal Hájek.

K aktuálním filmovým středám by zřejmě na podzim měla přibýt pravidelná dopolední představení pro rodiče s malými dětmi a pro seniory. Je vyhlášena také internetová sbírka na novou promítačku. V kině se pořádají také koncerty nebo například swingová tančírna.

Kino by mělo fungovat jako multifunkční prostor. Organizátoři programu například zjišťují možnosti, jak přitáhnout do Kladna lokální odnože filmových festivalů. Výtěžek pořádání kulturních akcí jde na obnovu kina.

Kladenští radní loni v prosinci uložili primátorovi Milanu Volfovi (Volba pro Kladno) připravit nezbytné podklady pro rozhodnutí o případném využití objektu kino Sokol městem. Podle Hájka se žádná vážnější jednání neuskutečnila. "Valná hromada TJ Sokol Kladno v dubnu myšlenku prodeje či převodu budovy nepodpořila. Nicméně chtěla by hledat jiné formy spolupráce s městem," doplnil Hájek.

(čtk)