ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

O budovu radnice v Mariánských Lázních nikdo zájem neprojevil

05.06.2017

Mariánské Lázně (Chebsko) 5. června - Na zveřejněný záměr prodeje budovy radnice v Mariánských Lázních se neozval žádný zájemce. Zveřejněním záměru chtělo město zjistit, zda by budova našla využití v případě, že by se z ní městský úřad přestěhoval. ČTK to dnes řekl tajemník mariánskolázeňského městského úřadu Jiří Šrámek.

Budova radnice je ve špatném stavu, některé kanceláře musely být uzavřeny. Trámy jsou napadené dřevomorkou a chátrají i krovy. Náklady na rekonstrukci budovy odhaduje město na více než 200 milionů korun. "Pokud nenajdeme zájemce nebo využití, jsem zastánce toho, aby se radnice opravila. Postavit nové správní centrum bylo určitě snazší. Ale nechat tu prázdný chátrající objekt by bylo hodně nezodpovědné," řekl starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák (Piráti).

I kdyby se město rozhodlo pro rekonstrukci, bude muset vyřešit, kam část kanceláří dočasně přesunout. "V současné době řešíme nějaké možnosti, kam by se úředníci mohli přesunout. Vhodných prostor ale v Mariánských Lázních moc není. Jednou z variant bylo například i nádraží, ale ty prostory nejsou připravené a vyžadovaly by také velkou investici," řekl Šrámek. Město by tam navíc muselo platit nájem, přičemž při době rekonstrukce kolem pěti let by to pro městský rozpočet znamenalo další výdaje.

Další variantou by bylo upravit pro účely úřadu nevyužitý městský objekt, vilu Taormina. Jejím problémem je ale špatná dostupnost městskou hromadnou dopravou i nedostatečné možnosti parkování. "V úvahu přichází ještě objekt Slovan v blízkosti zimního stadionu. Poslední možností je pak areál bývalého Bytovu, hned vedle Kauflandu. Všechny tyto varianty ale s sebou nesou další investice," doplnil tajemník.

Problémem budovy radnice v Ruské ulici je kromě špatného stavu obtížná dostupnost a nedostatek parkovacích míst. Pokud by se pro ni podařilo najít využití, plánovalo město vybudování nového správního centra, do kterého by se kromě městského úřadu soustředily i další instituce.

(čtk)