ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vyškov zahájil druhou etapu obnovy sídliště Dukelská

04.06.2017

Brno 4. června - Vyškov po dvou letech zahájil druhou etapu obnovy sídliště Dukelská. Investice přesáhne čtyři miliony korun, z toho 2,9 milionu půjde z dotace. Práce budou hotové do konce srpna. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí města Michal Kočí.

Druhá etapa se týká vnitrobloku mezi Sportovní a Jarní ulicí. Zahrnuje opravu nevyhovujících asfaltových chodníků, které budou mít zámkovou dlažbu, vzniknou i nové chodníky. Přibudou atrakce pro děti, jako houpací koše, multifunkční atrakce se skluzavkou, kolotoč, houpačka nebo prolézačka. Staré herní prvky zmizí.

"Kompletně nové vybavení bude určeno pro nejmenší děti. Vše jim bude uzpůsobeno. Chceme, aby jednotlivé bloky upřednostňovaly vždy nějakou věkovou skupinu. První etapa myslela víc na starší děti a důchodce, nechybí v ní nejrůznější cvičební prvky. Nyní se vydáme touhle cestou," uvedl starosta Vyškova Karel Goldemund (ČSSD).

Zpevněné plochy budou doplněny lavičkami a odpadkovými koši, město dá nově osít zelené plochy a vysadit stromy a keře. Nové budou stožáry veřejného osvětlení. Součástí zásahů bude i úprava nevyhovujících opěrných zdí. Ze sídliště také zmizí kovové věšáky na prádlo, které už nikdo nevyužívá.

Panelové sídliště vzniklo v 70. a 80. letech minulého století. Program jeho regenerace vyškovští zastupitelé schválili v roce 2014, navazuje na tehdy dokončenou regeneraci sídliště Osvobození. To má asi 1000 bytů a město jeho obnovu rozdělilo na sedm etap. Sídliště Dukelská má asi o polovinu bytů méně. V roce 2015 město dalo obnovit první vnitroblok, následující rok se ale plánovaná druhá etapa neuskutečnila, město tehdy neobdrželo dotaci. Třetí, konečná etapa je v plánu v roce 2018.

(čtk)