ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Lovosicích začíná oprava autobusového nádraží

05.06.2017

Lovosice (Litoměřicko) 5. června - V Lovosicích začíná oprava autobusového nádraží. Cestující i řidiči proto musí počítat s řadou omezení. Náklady vyjdou na 29 milionů korun, z toho část zaplatí město z dotace. ČTK to řekla mluvčí radnice Ivana Kocánková.

Některé zastávky se v souvislosti s přípravnými pracemi přesunou. Náhradní zastávky budou umístěny v parkovacích zálivech u domů čp. 377, 668 a 914. "Po celou dobu rekonstrukce bude v těchto místech omezeno parkování osobních automobilů. Předpokládaná doba omezení je odhadnuta na šest měsíců," uvedla mluvčí.

Město se dohodlo s dopravci a krajským úřadem Ústeckého kraje, že zastávky musejí být umístěny v co nejkratší vzdálenosti od vlakového nádraží. Další omezení se týká křižovatky ulic Žižkova a Terezínská.

Rekonstrukcí se změní dispozice současného autobusového nádraží. Při zadávání zakázky bylo podmínkou, že vzrostlá zeleň zůstane zachována. Vedle stání autobusů se upraví i povrch komunikace a prostranství před nádražím včetně osvětlení či laviček. Vzniknou nové chodníky a přibude informační systém.

Náklady projektu včetně doprovodných služeb vyjdou město zhruba na 29 milionů korun, z toho 23 milionů korun poskytne Evropská unie a státní rozpočet.

(čtk)