ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Oblíbenou Knížecí cestu na Pustevny čeká rekonstrukce

01.06.2017

Ostrava 1. června - Pět kilometrů dlouhá Knížecí cesta spojující obec Trojanovice na Novojičínsku s beskydským vrcholem Pustevny se bude opravovat. Moravskoslezský kraj chce do renovace oblíbené turistické spojnice, kterou využívají pěší, ale v zimě třeba i lyžaři, investovat šest milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

Připomněla, že Trojanovice komunikaci od kraje převzaly před dvěma lety. Obec sice investovala do jejího odvodnění 600.000 korun, ale komplexní rekonstrukci není schopna z vlastních prostředků zaplatit, a tak se obrátila na kraj.

"Pokud chceme, aby lidé přijeli do Beskyd, musíme tu cestu nechat spravit. Knížecí je samá díra, to je na ostudu. Ale hlavně jde o bezpečí turistů, lyžařů, cyklistů i koloběžkářů. Počítám s tím, že po kvalitním povrchu z Pusteven do Ráztoky by se mohli projet už o prázdninách. Rekonstrukce by měla trvat do konce června," uvedl náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS).

Ročně Knížecí cestu využívá asi 150.000 lidí. Jsou to nejen pěší, ale sportovci ji sjíždějí na lyžích, na kole či koloběžkách.

(čtk)