ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vsetín o prázdninách opraví sedm školek

01.06.2017

Vsetín 1. června - Vsetín opraví o letních prázdninách sedm mateřských škol. Práce budou stát 6,5 milionu korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Adéla Kousalová. Plánuje se například oprava kuchyněk a rozvodů vody i elektřiny nebo nová výmalba. Mateřské školy Benátky a Trávníky budou po celé prázdniny kvůli náročnosti oprav uzavřeny. Celkem město spravuje devět školek.

Finančně nejnáročnější bude s celkovými náklady 1,6 milionu oprava v mateřské škole v ulici Ohrada. "Zde proběhne rekonstrukce kuchyněk ve všech třech odděleních, jež naváže na rekonstrukci kuchyně realizovanou v roce 2015," uvedla místostarostka Simona Hlaváčová. Ve školce bude také vyměněn výtah, rozvody vody a kanalizace, obklady, dlažby i elektroinstalace a bude dodáno nové kompletní vybavení kuchyněk.

Téměř 1,5 milionu korun si vyžádají opravy školky Trávníky. Podle města je potřeba opravit například chodníky a kanalizaci, která je v havarijním stavu. Rekonstrukce čeká také obě pískoviště, která budou mít i pergoly pro zastínění. Školka Benátky, kde byla loni opravena kuchyně, letos dostane nové rozvody elektřiny a plot dohromady za více než 1,3 milionu.

Školku v Luhu také čeká oprava oplocení, a navíc brány a vjezdu za zhruba půl milionu. V mateřské škole Jasenka budou opraveny dvě kuchyňky a podlahová krytina téměř za 600.000 korun a ve školce Rokytnice plánují výměnu podlahové krytiny a vymalování kuchyně. Ve školce Na Kopečku bude provedena rekonstrukce hygienického zařízení pro personál či úprava rozvodů vody, odpadů a elektřiny.

(čtk)