ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Opavská radnice chystá opravu Kina Mír

31.05.2017

Opava 31. května - Opavská radnice chystá opravu Kina Mír, které městu patří. Náklady na rozsáhlou rekonstrukci se budou pohybovat od 15 do 20 milionů korun. Práce by měly začít v létě 2018. Radní už schválili příspěvek na zhotovení projektové dokumentace, řekla dnes ČTK mluvčí města Lada Dobrovolná.

Kino disponuje největším sálem ve městě. Pojme téměř 600 lidí. Prostory se využívají nejen k projekcím filmů, ale i k dalším akcím, jako jsou přednášky, koncerty či divadelní představení. "Nejprve jsme zvažovali jen dílčí opravy, jako je výměna sedaček a koberců. Po celkové prohlídce objektu jsme se ale v rámci koalice dohodli, že dáme prioritu kompletnější rekonstrukci," řekl primátor Radim Křupala (ČSSD).

Rekonstrukce se bude týkat hlavně interiéru. Současný retro styl ale město chce zachovat. "Nepůjdeme do žádné moderny. Naším požadavkem je, aby se do kinosálu vešlo nejméně 500 diváků, nové budou sedačky, pódium, scénické osvětlení, toalety pro veřejnost i veškeré zázemí pro účinkující i zaměstnance. Rekonstrukcí projde elektroinstalace, velkým plusem bude jistě vybudování nové vzduchotechniky, což je vlastně nejdražší prvek celé rekonstrukce," uvedl.

Projektová dokumentace bude řešit i návrh fasády, rozsah jejích oprav však bude záležet na finančních možnostech města. Kino Mír čeká také digitalizace, zároveň ale zůstane možnost promítat klasické pětatřicetimilimetrové filmy ze starých projektorů. "Veškeré práce směřujeme na prázdniny příštího roku, kdy kino nevyužívají pro své akce školy a neprobíhá ani filmový klub," řekl primátor.

(čtk)