ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Dobříš na Příbramsku plánuje rekonstrukci sportovní haly

31.05.2017

Dobříš (Příbramsko) 31. května - Dobříš na Příbramsku chystá rekonstrukci sportovní haly, která rozšíří hrací plochu a rozdělí ji na tři menší hřiště. Objekt tak bude moci v hodinách tělocviku využívat více školáků. Náklady budou 5,3 milionu korun bez DPH, radnice nyní vybírá stavební firmu, řekl dnes novinářům starosta Stanislav Vacek (STAN).

"Sportovní hala má jednom jedno hřiště, my chceme rozšířením té plochy docílit toho, že tam budou moci fungovat tři nezávislá hřiště oddělená sítí a jednoduchou demontovatelnou konstrukcí, aby se tam v případě potřeby mohly konat i velké akce," uvedl starosta.

Kromě jiného se počítá s výměnou podlahy a sportovního vybavení, jako jsou basketbalové koše, volejbalové sloupky, hrazda či tyč na šplh. Novou podobu získá i hlediště, které bude ubouráno a nahrazeno jednou řadou sedadel na ochoze a dvěma řadami v místech, kde jsou nyní skladovací prostory.

Cenové nabídky mohly firmy posílat do dneška, na řadě je vyhodnocení soutěže. Stavební práce jsou plánovány od července do září. Podle starosty půjde o první etapu rekonstrukce haly, v dalších třech má být mimo jiné objekt zateplen a bude k němu přistavěn gymnastický sál.

Dobříšská sportovní hala vznikla v 70. a 80. letech minulého století a od té doby se do ní podle starosty jen drobně investovalo do šaten a sociálního zařízení.

(čtk)