ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Českobudějovická nemocnice staví oddělení urgentního příjmu

31.05.2017

České Budějovice 31. května - Českobudějovická nemocnice začala stavět oddělení urgentního příjmu, které má usnadnit přijímání pacientů. Náklady na vybudování střediska činí 60 milionů korun. Nové oddělení zahájí provoz v roce 2018. Urgentní příjem patří k nezbytné nutnosti v provozu moderních zdravotnických zařízení. Novinářům to dnes řekli zástupci českobudějovické nemocnice.

"Velké nemocnice v České republice buď už urgentní příjem mají nebo jsou ve fázi jeho výstavby a přípravy. Principem urgentního příjmu je třídění nemocných a určování priorit jejich ošetření," uvedl ředitel úseku interních oborů českobudějovické nemocnice Michal Šnorek.

Nové oddělení bude v přízemí pavilonu C, kde byly ambulance urologie, kardiologie a gynekologie. Všechna tato pracoviště se přestěhovala do nového pavilonu Z. "Je to jedna z věcí, která nám chyběla," řekl k urgentnímu příjmu předseda představenstva českobudějovické nemocnice Břetislav Shon.

Šnorek uvedl, že příprava projektu trvala asi dva a půl roku. Samotná stavba začala v květnu a skončit má ještě letos. Je to součást projektu na přestavbu nemocnice z roku 2013. "Posláním urgentního příjmu je ošetření a péče o pacienty s náhlým zhoršením zdravotního stavu, jehož příčinou nebyl úraz," řekl Šnorek.

Českobudějovická nemocnice s kapacitou 1450 lůžek patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. Poskytuje základní, specializovanou i vysoce specializovanou péči prakticky ve všech medicínských oborech zejména pro jihočeský region. V roce 2015 byla podle průzkumu organizace HealthCare nejlepší nemocnicí v Česku.

(čtk)