ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pardubice nabízejí developerům pozemky v bývalých kasárnách

26.05.2017

Pardubice 26. května - O developerovi, který postaví bytové domy v areálu bývalých kasáren na Hůrkách v Pardubicích, rozhodne veřejná soutěž. Návrh zásad pro prodej pozemků schválili ve čtvrtek zastupitelé. ČTK o tom informovala Iveta Koubková z tiskového úseku magistrátu.

"Městu tento model zásad poskytuje větší jistoty, že se pozemky nestanou předmětem spekulací, či o ně město přijde, aniž by byl naplněn stavební záměr města," uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

Město nabízí 46 hektarů. Jediným parametrem výběru bude kupní cena. Soutěž radnice vypíše patrně po zářijovém jednání zastupitelstva. Pozemky město na stavebníky převede, až byty postaví.

Vítěz soutěže musí minimálně stovku bytů poskytnout k nájemnímu bydlení. Developer vybuduje inženýrské a vodovodní sítě, chodníky a vozovky mezi domy. Přesnější podmínky úředníci teprve vypracují, dodala Dvořáčková.

Dopravní napojení areálu budovat nemusí, protože silničáři u Hůrek počítají s kruhovým objezdem, který bude součástí přivaděče D35.

"ŘSD připravuje zkapacitnění silnice. Nový kruhový objezd je naplánovaný v místě u odbočky na Spojil," uvedla Dvořáčková.

Bývalá kasárna získalo město v roce 1999. Část areálu rozprodala, v objektech je například ubytovna. O 46 hektarů měla zájem společnost Pernštejn City, nabízela 15 milionů korun. Zastupitelé to opakovaně odmítli.

Před deseti lety jednala o prodeji pozemků firma Eube, která měla v plánu stavět menší čtvrť. Hospodářská krize o dva roky později projekt zastavila. Bezvýsledné debaty v minulosti město vedlo o sanaci areálu.

(čtk)