ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ústí zchátralé lázně asi nekoupí, investor složil zálohu

25.05.2017

Ústí nad Labem 25. května - Ústecká radnice zřejmě přišla o možnost koupit zchátralé Lázně Vrbenského ve čtvrti Střekov. O budovu a okolní pozemky projevil zájem investor, realitní kanceláři už zaplatil zálohu, řekl dnes ČTK makléř Jiří Jeníkovský. Nabytí lázní do majetku města ve středu projednala rada a rozhodnutí posunula na červnové jednání zastupitelstva.

Lázně, které byly ve své době moderním zařízením, postavil v roce 1931 pro své zaměstnance továrník Georg Schicht. Od 90. let jsou zavřené. Budova lázní byla neúspěšně privatizována a posledních 20 let chátrala. Dnes je oblíbeným místem bezdomovců a narkomanů.

Investor je podle Jeníkovského místní. "Nemovitost je zarezervována, zájemce už zaplatil zálohu ve výši poloviny kupní ceny," řekl ČTK Jeníkovský s tím, že rezervace je z tohoto týdne.

Radní přitom projednávali možnost nabytí do majetku města ve středu. Rozhodnutí, zda torzo lázní a rozsáhlé pozemky město koupí za dva miliony, posunuli na červnové jednání zastupitelstva. Proč vedení města projednávalo možnost nákupu nemovitosti, která byla v rezervaci, mluvčí magistrátu Romana Macová zatím nezodpověděla. Podle Jeníkovského s realitní kanceláří magistrát nejednal.

Investor má zájem i o vedlejší sportovní halu. I její odkup rada ve středu projednávala a i v tomto případě měli rozhodnout v červnu zastupitelé. "Má zájem o obě nemovitosti. Vím, že jedná s majitelem haly, TJ Slavoj Severotuk," doplnil makléř.

Předseda TJ Slavoj Karel Seibert už dříve ČTK řekl, že nabídka na odkup haly leží na ústecké radnici už od loňského podzimu. "Objevil se vážný zájemce, který má zájem nejen o halu, ale i o lázně," řekl dříve Seibert.

(čtk)