ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kadaň chce připravit pro bydlení pozemky v Pokuticích

25.05.2017

Kadaň (Chomutovsko) 25. května - Kadaň na Chomutovsku hodlá přivést inženýrské sítě do zhruba tři kilometry vzdálené osady Pokutice. Z vesničky pod horou Úhošť je atraktivní výhled na město i františkánský klášter a patří k rozvojovým lokalitám vhodným pro bydlení. Než se ale město pustí do projektování, chce zjistit, jestli by byl o parcely vůbec zájem. ČTK to řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

"V tomto místě je několik rozvojových ploch až pro 14 parcel pro výstavbu rodinných domů. My jsme si nechali zpracovat studii, jak bychom tyto parcely zasíťovali a kolik by potom taková parcela stála. Odhady hovoří, že by to mohlo být mezi 900 až 1500 korun za metr čtvereční. Ale než bychom do tohoto zasíťování šli, chceme udělat průzkum mezi obyvateli, jestli by o to v této oblasti měli vůbec zájem," řekl Kulhánek.

V lokalitě dosud není zaveden vodovod, bylo by tak potřeba ho do Pokutic buď dovést nebo na parcelách vyhloubit studny. Přivést by tam bylo nutné i elektrickou energii. Nejdražší variantu přivedení sítí odhaduje město až na 18 milionů korun. "Pokud by měl někdo o tyto pozemky zájem, může se obrátit na pana místostarostu, který má studii k dispozici. Nechceme ale vložit miliony do něčeho, o co nikdo zájem mít nebude," doplnil Kulhánek.

V předchozích letech prodala Kadaň některé pozemky pro bydlení developerům, kteří je pro další prodej připravili na vlastní náklady. Pokutice ale podle starosty pro developery atraktivní nejsou, město by tak pozemky případně muselo připravit z vlastního rozpočtu.

(čtk)