ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Sluneční pláž v Pardubicích letos neplánovaně otevírá

25.05.2017

Pardubice 25. května - Sluneční pláž v Pardubicích bude v létě neplánovaně otevřená. Do dvou týdnů bude v provozu. V plaveckém areálu se měl původně stavět v 25metrový bazén, ale nemá jisté dotace z ministerstva školství. ČTK to dnes řekl ředitel akvacentra Jiří Vysoudil.

Stavba měla začít 1. června, ale je pozastavená kvůli komplikacím s kauzou dotací ve sportu, ve které figurují náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová a šéf fotbalového svazu Miroslav Pelta.

Zastřešený bazén má stát 50 milionů korun, 20 milionů měla být dotace, zbylých 30 milionů korun si město vyčlenilo v rozpočtu.

"Ani na magistrát nedošlo oficiální vyjádření k zastavení dotací, ale všichni víme, jak se situace vyvíjí. Snažíme se, abychom byli schopní do 14 dnů pláž otevřít," řekl Vysoudil.

Příprava projektu už stála přes tři miliony korun a ředitel akvacentra počítá i s variantou, že se nakonec letos začne stavět a Sluneční pláž se během sezony ještě zavře.

"Byli bychom rádi, kdyby přístavba začala, věnovali jsme tomu spoustu energie a času navíc. Další bazén potřebujeme. Od září je uzákoněná povinná výuka dětí v plavání. My máme od září přihlášeno o 550 dětí víc a působí nám to velké komplikace, protože nevíme, kde s těmi dětmi budeme plavat," dodal Vysoudil.

Sezona koupališť na mnoha místech začíná už tento víkend. Akvacentrum ale musí narychlo sehnat plavčíky, personál do bufetů a na úklid. Najímalo studenty, kteří už často mají letní brigády zajištěné.

Údržbáři na Sluneční pláži dnes proplachovali trubky, aby mohli bazény napustit čistou vodou. Stěrkou odstraňovali špínu ze stěn bazénů, čistili přístupové cesty a ještě musí zkontrolovat dětské hřiště a připravit na sezonu i brouzdaliště, řekl údržbář Robert Trejnus.

Plavecký bazén loni navštívilo kolem 470.000 lidí. Návštěvnost letní pláže je proměnlivá podle počasí a z pohledu ekonomických přínosů spíš okrajová, pohybuje se od 10.000 do 20.000 lidí.

(čtk)