ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kadaň připravuje revitalizaci sídliště Na Podlesí

17.05.2017

Kadaň (Chomutovsko) 17. května - Kadaň připravuje revitalizaci sídliště D - Na Podlesí. Veřejná prostranství by díky úpravám měla získat lepší vzhled i víc možností využití. Město si na revitalizaci nechalo zpracovat studii. Nyní k ní obyvatelé mohou vznášet připomínky, na podzim by pak mohla začít vznikat projektová dokumentace. ČTK to řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

"Na sídlišti D chceme dělat revitalizace veřejného prostoru - volných ploch mezi paneláky. Týká se to dětských hřišť, zeleně a mobiliáře. Udělali jsme si schůzku s lidmi ze sídliště, paní architektka předvedla první návrhy a možnosti řešení. Lidé se k tomu vyjádřili a mají možnost se k tomu vyjádřit, protože na webových stránkách města je ta studie připravená," řekl Kulhánek.

Zatímco silnou stránkou sídliště je dostatek parkovacích míst, vzrostlá a upravovaná zeleň a dostatek dětských hřišť i volného prostoru mezi domy, některým místům chybí smysluplné využití. Po sídlišti je mnoho různých druhů mobiliáře, přičemž některé prvky jsou zastaralé a nevyužívané. Chybí také místo pro trávení volného času, kde by se lidé při různých aktivitách setkávali.

Na sídliště by tak mohly přibýt některé nové prvky, například takzvaný boulder - nízká lezecká stěna, hřiště na pétanque nebo přístřešek s venkovním grilem. Vše má také propojit lepší síť cest - z vyšlapaných cestiček by se mohly stát plnohodnotné cesty.

Kadaň postupně revitalizuje veřejný prostor na všech svých sídlištích, zatím naposledy v roce 2015, kdy byly tyto práce dokončeny na sídlišti E. V Kadani je pět sídlišť, ve městě žije 18.000 obyvatel.

(čtk)