ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Stavba nové školy v Roztokách bude hotová nejdříve příští rok

06.05.2017

Roztoky (u Prahy) 6. května - Stavba nové školy v Roztokách bude hotová nejdříve příští rok, město žádá o evropskou dotaci. Kapacita nynější školy kvůli přibývání obyvatel nestačí a situaci je třeba rychle vyřešit. Projednává se projektová dokumentace, řekla ČTK místostarostka Roztok Marie Šlancarová (TOP 09).

Stavbu školy připravuje město ve spolupráci se společností Trigema, která v části Žalov postaví vědeckotechnický park. Ideálně by měla škola podle místostarostky stát za rok a půl, v horším případě o rok později. Záležet bude především na získání dotace.

Kapacita nynější školy po nedávném rozšíření přesahuje 700 žáků, ale v nižších ročnících je zhruba až dvojnásobné množství dětí než na druhém stupni. V následujících letech je tedy nutné počet míst zvýšit.

Počet obyvatel Roztok vzrostl v posledních 15 letech zhruba o třetinu na více než 8000 obyvatel. Město řeší také nedostatečnou kapacitu školek, postupně tak přibudou nové třídy, například i v historické vile, kterou radnice nechá opravit.

(čtk)