ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nevyhovující pavilon průmyslovky v Třebíči půjde k zemi

02.05.2017

Jihlava/Třebíč 2. května - Tento měsíc by měly začít práce na demolici pavilonu B v areálu Střední průmyslové školy v Třebíči. Pavilon je v nevyhovujícím technickém stavu, nahradí ho nová budova. Rada Kraje Vysočina dnes vybrala jako dodavatele společnost PKS stavby. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD). Demolice a následná stavba je součástí rozsáhlých stavebních úprav celého areálu.

"Vítězná firma uspěla s cenou 116 milionů korun, což bylo nejméně ze čtyř uchazečů," řekl hejtman. Podle mluvčího PKS stavby Michala Antla by práce měly začít ihned po podpisu smlouvy. S jejím dokončením se počítá v průběhu příštího roku.

Stavební úpravy školního areálu zahrnují rekonstrukci tělocvičny a pavilonu A, vestavbu centrálních šaten pro 1236 studentů a rozšíření počtu odborných učeben o sedm. Součástí je výměna části oken a osazení střešních světlíků, doplnění zateplení obvodového pláště budov a nové požárně bezpečnostní řešení. Celková cena vychází podle projektu na 225 milionů korun bez DPH.

(čtk)