ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary opraví poničenou dlažbu před Lázněmi III

02.05.2017

Karlovy Vary 2. května - Karlovy Vary vymění poškozenou dlažbu před Lázněmi III a Mlýnskou kolonádou. Opravovat se bude postupně, aby práce nenarušovaly lázeňskou sezonu nebo městské akce. Opravy vyjdou na víc než 1,5 milionu korun, řekl dnes ČTK náměstek primátora Čestmír Bruštík (nez.).

Dlažba v samém srdci lázeňské zóny je složena z malých kostek a velkých dlaždic. "Dlaždice, hlavně před Lázněmi III, poškozují těžká auta, která tam občas zajíždějí kvůli zásobování. Pro auta nebyla dlažba určena," uvedl Bruštík. Postupně se podle něj nahradí vypadlé kostky i poškozené dlaždice. Odstraní se také betonové náhražky dlažby, kterými se dlažba v minulosti opravovala.

Město současně řeší také opravy dlažby na třídě T. G. Masaryka. Tam se v rámci záručních oprav nahrazuje původní porušené spárování. "Původní směs byla příliš hrubá a propadala se. Připlatili jsme si 300.000 korun za jemnější směs, která by měla dlažbu lépe utěsnit a nemělo by tak docházet k dalšímu poškozování dlažby," doplnil Bruštík.

Stejně jako u Lázní III i na hlavní třídě města se opravy dělají postupně, aby příliš nenarušovaly zásobování a městské akce.

(čtk)