ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Do bývalého kina Oko bude muset Kladno investovat miliony

25.04.2017

Kladno 25. dubna - Do bývalého kina Oko bude muset Kladno investovat desítky milionů korun, podle primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) činí hrubý odhad na opravu 30 milionů. Nákup budovy včetně ceny schválili v pondělí zastupitelé, město za ni zaplatí 36 milionů. Sloužit má jako multifunkční kulturní prostor, například pro divadlo či koncerty. Podle opozice je budova drahá a chybí rozpočet nákladů na opravy a provoz.

Zastupitelé o nákupu budovy rozhodovali již minulý rok. Město ale nechalo zpracovat další posudky, protože opozice označila posudek, na základě kterého byla určena cena, za neobjektivní. Hodnota domu je podle opozice zhruba poloviční a v posudku také chyběl popis stavu budovy.

I nové znalecké posudky podle primátora ukázaly, že cena je adekvátní, opozice ale nesouhlasí. "Stále si myslíme, že ta cena, i přes to, že je tam znalecký posudek, je příliš vysoká," uvedl Vojtěch Munzar (ODS).

Opoziční zastupitelé také postrádají plán financování oprav a provozu. Podle Volfa se bude připravovat projekt nyní, po schválení koupě, a upřesní odhadované náklady na rekonstrukci. Kdy oprava začne, zatím není jasné. "Může se dělat příští rok, může se dělat za dva roky, může se dělat za pět let," dodal Volf.

Město bude za stavbu platit ve třech dvanáctimilionových splátkách, ta loňská byla převedena do letošního rozpočtu. Příští rok by tak mělo zbývat doplatit 12 milionů korun.

(čtk)