ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Na brněnském výstavišti začínají čtyřdenní Stavební veletrhy

26.04.2017

Brno 26. dubna - Na brněnském výstavišti dnes začínají čtyřdenní Stavební veletrhy. Chystá se na ně 827 firem z 20 zemí světa. Je to zhruba o 50 firem více než loni. Stavební veletrhy patří k nejnavštěvovanějším akcím na brněnském výstavišti. Loni na ně přišlo přes 45.000 lidí.

Novinkou je i veletrh chytrých řešení URBIS. Bude na něm 40 firem od startupů až po velké firmy, jako E.On nebo Eltodo. Představí se na něm i brněnské městské firmy Brněnské komunikace, Teplárny Brno a další. Město je hlavním partnerem obnovení projektu, zároveň je od loňska jediným vlastníkem Veletrhů Brno.

"Urbis tu v minulosti už byl a nabízel řešení pro města a obce. Nyní je pro města a obce důležitá problematika Smart City. Je to nosné téma do budoucna," uvedla obchodní ředitelka Veletrhů Brno Dana Maria Staňková.

Na Stavebních veletrzích v Brně již řadu let nevystavují velké stavební společnosti, jsou zde ale stále velcí výrobci střešní krytiny nebo otvorových výplní jako Tondach, Wienerberger, Xella CZ nebo Lomax.

Množství akcí doplňuje nábytkářský veletrh Mobitex nebo firmy, které vyrábějí dřevostavby. Součástí veletrhů je i doprovodný program zaměřující se například na zdravé bydlení v moderní dřevostavbě nebo den energeticky úsporného bydlení, který je v programu v sobotu 29. dubna.

(čtk)